Gdy puszka Pandory jest otwarta…

Oto tłumaczenie fanfiction za zgodą jego autorki, Mangaluvy, które oryginalnie nosi tytuł „When Pandora’s Box is Opened”.
Tłumaczeniem zajęłam się ja, Czarodziejka, znana też jako Kruk. Wszystko, co ukazuje się tutaj, na stronie TJINCIT, Wattpadzie oraz Bloggerze wrzucałam ja. Więc nie martwcie się, że ktoś kradnie tłumaczenie, ha ha!Minęły już dwa lata, odkąd Shinichi przemienił się w dziecko. Mimo licznych niepowodzeń nie poddał się. I nie podda, dopóki nie odzyska swojej prawdziwej postaci.
Pewna legenda głosi, że co dziesięć tysięcy lat klejnot o nazwie Pandora płacze. ,,Przytrzymaj klejnot życia w świetle księżyca, a obdarzy cię on swymi łzami, dzięki którym doznasz wieczności”. Kaito ma tylko jeden cel: zniszczyć Pandorę zanim ktokolwiek jej użyje.
Zegar tyka.
Shinichi już dawno dotarł do miejsca, z którego nie może się wycofać. Jednak tego dnia szczęście go opuściło. Wszystko poszło nie tak jak sobie zaplanował. Został uwięziony przez Wermut. Poznał jej tajemnicę. Zapłatą były jego wspomnienia.
Tik-tak. Tik-tak.
Czarna Organizacja próbuje pozbyć się Kaita. Chłopak musi uciekać, ale czy w ten sposób ktokolwiek może wygrać? Głupie pytanie. To oczywiste, że nie. Kid nie przestaje kraść, ale jego wiadomości zawierające czas i miejsce kradzieży pokazują Organizacji, gdzie go szukać.
Tik-tak. Tik-tak.
Shinichi próbuje przypomnieć sobie kim tak naprawdę jest, jednak czy uda mu się to zrobić, gdy wszyscy traktują go jak Conana Edogawę? W międzyczasie Hattori przejmuje dochodzenie dotyczące Czarnej Organizacji. Z powodzeniem odkrywa jej kolejnych członków i doprowadza do ich aresztowań. Ale Organizacja wpada na jego trop. Łowca staje się zwierzyną. Apotoksyna 4869 – czy ta trucizna zakończy życie Hattoriego?
Tik-tak. Tik-tak.
Srebrna Kula została załadowana. Wystarczy tylko pociągnąć za spust. Jednak czy dotrze ona do celu?
Czasu jest coraz mniej. A zegar wciąż tyka.
Tik-tak…
Tik-tak…
Tik-tak…

Oto największy wyścig z czasem z jakim miała do czynienia ludzkość.

A tutaj możecie ujrzeć zwiastun, jaki wykonała autorka:

Prolog – Co się działo wcześniej

Rozdział 1 – Początek końca

Rozdział 2 – Pionki zaczynają się przemieszczać

Rozdział 3 – Niezbity dowód

Rozdział 4 – Prawda zawsze jest tylko jedna

Rozdział 5 – Wyobrażenia

Rozdział 6 – Miecz i długopis

Rozdział 7 – Powieść kryminalna

Rozdział 8 – Cisza przed burzą

Dodaj komentarz