23 film Conana!

Dobry dobry!

Od niedawna można oglądać 23 film Conana po angielsku w dobrej jakości oraz z poprawnymi gramatycznie napisami. Ja obejrzałam ten film w środę, a opisuję go wam w piąteczek, kiedy to większość ma na następny dzień wolne i nie musi rano wstawać.

Jeśli chodzi o to, na jakie spojlery podczas czytania tego wpisu może się natknąć ktoś, kto nie jest na bieżąco z mangą lub anime… W moim tekście nie ma żadnego. W samym filmie możecie za to natknąć się na drobny spojler dotyczący pytania: ,,Wy ze sobą chodzie?!”

Na początek przedstawię nazwę oraz zwiastun. ,,Meitantei Conan: Konjō no Fisuto”, ,,Detective Conan Movie 23: The Fist of Blue Sapphire”, a po polsku wyjdzie nam ,,Detektyw Conan: Pięść niebieskiego szafiru”.

Okładka magazynu

Tak, oto film, w którym pojawia się Kaitou Kid! Na dodatek jednym z bohaterów jest również Makoto Kyogoku – Nasz biedny karateka, który nienawidzi Kida i często staje się podejrzanym o morderstwo. Lecz tym razem to nie Makoto, lecz właśnie Kaitou zostanie oskarżony o zabójstwo!

Być może pamiętacie jak Gosho Ayoama zapowiadał, że akcja 1000 rozdziału mangi będzie rozgrywać się w Singapurze. Tak się nie stało, lecz sam Singapur miał się w Detektywie Conanie pojawić. I się pojawił! Akcja 23 filmu rozgrywa się właśnie w tym miejscu.

Sonoko, razem z Ran i Kogoro Mourim wybierają się do Singapuru, gdzie Makoto Kyogoku będzie brał udział w turnieju i walczył z potężnymi zawodnikami o specjalny pas, w którym umieszczono drogocenny klejnot.


Zaczyna się dość spokojnie, lecz szybko Conan zostaje porwany przez Kaitou Kida i przetransportowany do Singapuru. Przebrany za Shinichiego iluzjonista szantażuje biednego detektywa, który sam nie będzie w stanie powrócić do Japonii z powodu braku paszportu, aby mu pomagał.


W czym Kaitou potrzebuje pomocy? Niestety,
ale dokonano morderstwa, a na miejscu zdarzenia pozostawiono zakrwawioną kartkę, kartkę z wiadomością Kida o kolejnym napadzie. Okropne, prawda?
A jeszcze gorsze jest to, że na samego Kida również będzie czyhać śmierć… i to nie raz!

Jednak mimo tego, a także i dodatkowych, tragicznych wydarzeń, które przemilczę…
23 film to komedia!
Ach, już nie pamiętam, kiedy ostatni raz na Conanie tyle się śmiałam! Całkiem możliwe, że spowodowało to trio stworzone z Conana, Kaita oraz Makoto. Kaito jako Shinichi spędza bardzo miły czas z Ran, zaś Sonoko z zachwytem rozpowiada się o Kidzie, przez co karateka aż gniecie metal…

Napis: Nigdy nie dam ci odejść

W paru chwilach czułam się, jakbym oglądała anime o walkach. Takie typowe anime o walkach. Bohater zbiera w sobie kolorową moc (a może to nagle otacza go widzialna aura siły?), a następnie wykonuje potężny cios! Tak, siła Makoto jest zdecydowanie godna podziwu!

Co ciekawe, ukazany w filmie Kaito, choć pod postacią Shinichiego, wciąż zachowywał się jak iluzjonista (bardzo mi się to podobało, przyznam).
Na przykład wyciągając komórkę, najpierw pokazał pustą dłoń, następnie zrobił ,,czary-mary”, zamknął dłoń, otworzył, a telefon nagle się pojawił.
Nie przypominam sobie, żeby w innych filmach czy mandze przebrany za kogoś Kaito pokazywał po sobie, że zna się na iluzji, dlatego dość mocno się zaskoczyłam.

Zastanawia mnie wasze zdanie, co do tej sprawy. Czy Kid dobrze robił? A może wolelibyście, by nie zachowywał się jak iluzjonista?

Piosenka z tego filmu nosi nazwę ,,Blue Saphire” i wykonał ją Hiroomi Tosaka. Możecie jej odsłuchać w poniżej~

Co sądzicie o samej piosence? Prawda, że miła dla ucha?

Czas nadszedł na przeróżne ciekawostki!
Oto pierwszy film Conana, którego reżyserem była kobieta. O rany!
Jak wiecie, przy napisach końcowych filmu pojawiają się ujęcia z prawdziwych miejsc. Kilka z ukazanych znajduje się również we wcześniejszym, dwudziestym filmie – ,,The Darkest Nightmare”. Te miejsca to: Fontanna, ogrody przy zatoce, Marina Bay Sands (hotel, w którym rozgrywa się akcja), diabelski młyn.
Każdy kolejny film Conana zyskuje coraz więcej pieniędzy. Tak też film numer 23 przebił zarobki z filmu 22 i teraz jest na pierwszym miejscu. Z całego świata zebrał 119.9 miliona dolarów. W złotych wyjdzie nam prawie pół miliarda!
Po raz pierwszy Kaitou Kid użył zmodyfikowanej lotni, posiadającej silniczek, dzięki czemu nie potrzebuje już wiatru, aby wznieść się w powietrze. Ten ratujący życie dodatek wykonał Jii, jego pomocnik.
Conan na szybko musiał okłamywać Ran i się przedstawić jako miejscowy chłopiec. Za imię wybrał sobie Arthur od Arthur Conan Doyle, a za nazwisko wybrał Hirai, które jest prawdziwym nazwiskiem Edogawy Ranpo. Znów ci autorzy przyszli mu z pomocą!
W filmie pojawia się dwóch karateków, Tan Lee oraz Jackie Wong, którzy nawiązują do Bruce’a Lee oraz Jackie Chana.
Program nadawany w filmie nosi nazwę NNC, co jest odwrotem dość znanego na świecie CNN.
Na filmie, a konkretniej to w ukazywanych wiadomościach, jeden z bohaterów, Leon Lowe, jest zapisany jako Leon Law (cóż, błąd zrozumiany. Gdyby nie napisy, to z samego słuchu też bym uznała, że to jest Leon Law, ha ha ha…)
Ten film zawiera wiele napisów japońskich. A to dlatego, że bohaterowie (z powodu miejsca akcji), często posługują się angielskim. Mogę powiedzieć tylko jedno, co do tego angielskiego. Brzmi jak angielski! Wiadome jest, że czasem język angielski w anime wydaje się być parodią.
Samo ,,Konjō”, z tytułu filmu, zapisywane jest ,, 紺青 ”, co znaczy ,,błękit pruski”, ,,ciemny, głęboki niebieski” oraz ,,ultramaryna”.

See you next illusion~

Dodaj komentarz