Live Action Conana

Dobry dobry!

Trochę się nie odzywałam, co musicie mi wybaczyć, teraz powracam i mam dla was live action. Na film i kolejny odcinek Conana trochę sobie poczekamy, więc w tym czasie równie dobrze możemy sobie obejrzeć coś innego : )

Zarówno serial jak i trzy speciale są przetłumaczone na język polski (a ja biedna po angielsku oglądałam. Choć angielskie napisy bardziej mi się podobają… Stwierdziła ta, co oglądała po polsku tylko special 3 i to tylko dlatego, że jakimś cudem go wcześniej pominęła) i znajdują się między innymi na BakaFansubs czy Dramie-online.

Teraz tak opiszę wszystko po kolei, zacznijmy może od serialu:
Liczy on 13 odcinków i na początku możecie sobie pomyśleć, że nasi główni bohaterowie znajdują się w szpitalu psychiatrycznym (takie tam moje pierwsze skojarzenie), a gdy zobaczycie różową piłkę… Tak, na 100% psychiatryk albo przynajmniej osoba chora psychicznie. Niestety, ale miłośnicy psychiatrii się zawiedzą!
Shinichi i Ran (i jak widzę później dołącza do nich Kogoro. Będę musiała to sobie poprzypominać) budzą się w białym pokoju bez klamek i dowiadują się, że aby przejść dalej, muszą sobie przypomnieć niektóre sprawy Shinichiego i wpisać słowo związane z konkretnym morderstwem. I tak oto przez… 10 albo 11 odcinków oglądamy sobie pojedyncze sprawy. A, wspominałam już, że jeśli Shinichi i Ran sobie tego nie przypomną, to zginą? Nie. No to teraz o tym mówię : )
Na końcu czeka nas wielki finał, Shinichi zostaje posądzony o morderstwo Ran i musi się streszczać, by odkryć, kto stoi za tym wszystkim.

Trochę długie to wyszło, ale lecim dalej: Pierwszy Special!
Polski tytuł brzmi: Detektyw Conan ~Prolog nim się pożegnają~
Oto historia, która dzieje się na pół roku przed tym, gdy Shinichi zostanie skurczony. Pewnego dnia nasz detektyw otrzymuje wiadomość, mówiącą: „Porwę twoich kolegów z klasy, w trakcie waszej wycieczki szkolnej”. No i porywa.
Ta, niezły łopis, nie? : )
Tak właśnie przypomniano mi mniej więcej, co się stało z bombą i choćby dlatego sobie to powtórzę. To był wyczyn 😀 – taki tam komentarz.

No to dalej, film nr 2!

Tytuł brzmi: Detektyw Conan ~Ostateczna rozgrywka z Czarną Organizacją~
Ta, chcielibyśmy, by to była ostateczna rozgrywka, ale to nawet nie jest przed ostatnia.
Podczas pewnego przyjęcia, Conan zjada sobie ciastko. Ha ha ha! Ja z siebie nie mogę! Wybaczta mi ten śmiech! Po prostu z siebie nie mogę 😀
No, w każdym razie zjada ja i okazuje się, że to nie takie zwykłe ciastko – przywróciło ono Shinichiego z powrotem do ciała nastolatka. Wszystko by było pięknie i przyjemnie, gdyby nie to, że na przyjęciu zdarza się morderstwo a na dodatek na scenę
wkraczają członkowie Czarnej Organizacji!
Jak tylko sobie przypomnę tego śmiertelnego gonianego, gdzie Shinichi był uciekającym, a goniącym Gin i Wódka… Ta, muszę raz jeszcze to obejrzeć!

No to lecim do trzeciego filmu (chociaż jedna, który doskonale pamiętam, bo niedawno go oglądałam : ) ):
Shinichi w swojej nastolatkowej postaci jedzie razem z Ran, Sonoki i Eri do pewnej wioski, w której ma się rozumieć, zdarza się morderstwo. Jednak nie jest to zwykłe morderstwo, nie kończy się też ono na jednym.
Z tą wioską jest związana pewna legenda o wielkim ptaku Otori, który nabija ludzi na ostre kamienie. Tak jakby.
Z resztą to, na co nabija, jest sprawą drugorzędną – ważniejsze jest to, że ta oto ptaszyna lata sobie zabija kolejnych ludzi. Jaka tajemnica się skrywa za legendą? Tego możecie dowiedzieć się, oglądając ten film!I tak, bo nie dodałam: Oczywiście, do naszej wioski przybywa również niesamowity Mouri Kogoro, bez którego nie dowiedzielibyśmy się kilku… oczywistych informacji.

I tak stwierdzam, że jest jeszcze coś, ale chyba nie przetłumaczone na polski. Najpierw oglądamy pierwszą sprawę Shinichiego, gdy leci on do Nowego Jorku, a potem, już w Japonii, spotykamy się z Heijim na planie filmowym i trafiamy na… Groźby i samobójcze morderstwo. (Nie było czegoś takiego. Teraz już jest.) Dodam, że przed tym dobrze by było obejrzeć serial, ponieważ pojawi się do niego nawiązanie.
Tutaj link do filmu podam: https://www.youtube.com/watch?v=1bVZjlHM5ig

Zdecydowałam się nie dawać linków do wszystkiego, ale jak ktoś poprosi to dodam.

I tak dodam od siebie: Czy nie uważacie, że Kogoro jest boski?

Ha ha! Tak pisząc o tym wszystkim, stwierdziłam, że większość muszę sobie raz jeszcze obejrzeć : )  Żegnajcie godziny, w których miałam się uczyć biologii! 😀

Dodaj komentarz