Trochę muzyki i oczywiście zagadki.

Dobry dobry!

Ledwo wolne się zaczęło, a mi już się dni pokręciły i słysząc, że mamy dziś piątek 23 miałam wrażenie, że właśnie odbyłam podróż w przyszłość : ) Dzisiaj taki post podwójny, bo nie mogłam się zdecydować, o czym napisać : )

Znalazłam dla was nowy, już 44 opening, który liczbą kojarzy mi się z Dziadami (Ach, te czterdzieści i cztery…). Jego tytuł to „Ikusen no Meikyuu de Ikusen no Nazo wo Toite”, a że jedyne co wiem to to, że „Nazo” znaczy coś w rodzaju zagadki, to niestety, ale wam nie przetłumaczę nazwy. Posłuchać możecie tutaj. Zespół nazywa się BREAKERZ i już wcześniej kilka piosenek od niego pojawiło się w Conanowskich openingach (od nich między innymi jest Miss Mistery, która prawie wszystkim miesza się z Misty Mistery. Nie dość, że tytuły podobne, to jeszcze oba openingi leciały jeden za drugim). Opening pojawi się w 845 odcinku, czyli za mniej niż miesiąc jak dobrze pamiętam.

A teraz część zagadkowa. Na dziś wybrałam zagadki z rodzaju „Kim jestem?”, a przynajmniej spróbowałam takie znaleźć. Nie wiem czemu nie natrafiłam na prawie żadne. Co prawda, nigdy nie lubiłam tego rodzaju zagadek, ale mimo tego powinnam znaleźć jakiś wielki spis „Kim jestem?”. Dziwne.

1. Jestem na początku koegzystencji,
Na końcu znaku i ubytku
Jestem początkiem każdego końca
Oraz końcem każdego zbytku.
Kim jestem?

MHVWHV OLWHUNRP N

2. Panowie Czapski, Młot, Rogalik i Kiełbasa są doskonałymi rzemieślnikami i reprezentują zawody: czapnika, kowala, piekarza oraz rzeźnika. Żaden z nich nie nosi nazwiska wiążącego się z wykonywanym zawodem. Ani Młot, ani Rogalik nie jest czapnikiem. Rzeźnikiem nie jest Czapski. Kowalem nie jest Rogalik. Pytanie: Kto więc kim jest?

FCDSVNL MHVW NRZDOHPPORW
PORW SLHNDUQLNLHP
URJDOLN UCHCQLNLHP
L NLHOEDVD FCDSQLNLHP

3. Ostatnia zagadka jest od… Nygmy, którego to (przepraszam, jeśli jesteś dziewczyną) pseudonim kojarzy mi się z enigmą : ) Pomyślmy wspólnie nad jego zagadką, a brzmi ona:

Dwa razy jestem w niebie, raz w ziemi. Pośrodku jestem rzeki i ostatni w zimie. Kim jestem?

I tak teraz myślę, że chyba widzę odpowiedź… Bingo!!! No ja, oto chodzi! No ja, żadna dusza, nic z przyrodą! Ha ha… Gdybym tylko wiedziała, że aby rozwiązać tą zagadkę muszę ją przekopiować do posta, to już dawno bym to zrobiła  : ) Ach, ja. Skoro już wiem, to muszę odpowiedź napisać : )

WB MHVWHV AGDLKWU VURGNRZD OLWHUND MHVW RGSRZLHGCLRP

3 thoughts on “Trochę muzyki i oczywiście zagadki.”

Dodaj komentarz