Zagadki

Dobry dobry!

Już dawno nie dodałam żadnych zagadek, ale teraz zagadkowy piątek powraca! Jutro też pojawią się poprawione rozwiązania kilku poprzednich zagadek – jedną z nich jest ta o Alicji, która przyprawiła nam trochę problemów. Tak więc, zaczynajmy:

1. Co ma biedny? Czego nie ma bogaty? Czego boi się Bóg?


Nic. Biedny nie ma niczego. Bogaty ma wszystko, więc nie może czegoś nie mieć. Bóg niczego się nie boi.

2. Na dźwigni dwustronnej (inaczej: huśtawce) siedzą z dwóch stron: matka o wadze 70kg i córeczka o wadze 30kg. Mimo różnicy mas, dźwignia znajduje się w stanie równowagi. Jak to możliwe?


Oto zagadka, którą wymyślił mój profesor od fizyki. Jej rozwiązanie przychodzi na myśl już w pierwszej chwili po usłyszeniu zagadki. A jednak moim znajomym z fakultetu sprawiło dziwną trudność. Odpowiedź to: Matka dotyka nogami ziemi i się podpiera. Jak wam poszło z tą zagadką?

Chciałam dodać więcej zagadek, ale czas mnie trochę goni. Ale spokojnie, za tydzień to nadrobię : )

9 thoughts on “Zagadki”

  1. Tak, tak! I to właśnie wszyscy mówili, nie mogąc wpaść na nic innego. Ale tu chodziło o zwykłą huśtawkę, taką co stoi przy blokach lub w parku. A tam nic nie da się przedłużyć.

    1. Już poprawiam.

     To wszystko przez profesora, który cały czas mówi: dźwignia dwustronna, dźwignia dwustronna… : ) Teraz wszystko dla mnie jest dźwignią dwustronną! Pod warunkiem, że spełnia odpowiednie wymagania, oczywiście 😀

     1. Albo poprawię jutro, bo teraz nie mogę szukać strony, na której mogę się z powrotem zalogować : )

Dodaj komentarz